Ürgüp Devlet Hastanesinde GETAT polikliniği açıldı

Ürgüp Devlet Hastanesi’nde, ozon, hacamat, PRP ve homeopati tedavisi hizmetlerinin verileceği Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) polikliniği açıldı.

Ürgüp Devlet Hastanesinde GETAT polikliniği açıldı

Ürgüp Devlet Hastanesi'nde yeni bir poliklinik daha vatandaşların hizmetine sunuldu. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) konusunda Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalı programlarda eğitim alan doktorlar FTR Uzmanı Dr. Merve Efe ve Pediatri Uzmanı Dr. Işın Sönmez Özkarakaya tarafından geleneksel ve tamamlayıcı tedavi uygulanacak.

GETAT Polikliniğinde yapılan geleneksel ve tamamlayıcı tedavi uygulamaları hakkında bilgi veren Uzm. Dr. Işın Sönmez Özkarakaya, modern tıbbi uygulamalarla geleneksel tıp yöntemlerini birleştirerek, vatandaşların daha sağlıklı koşullarda tedavi olabilmelerini sağlamak için çalıştıklarını ve bu tedavilerin uzman hekim tarafından yapılmasına olanak sağladıklarını belirtti.

Uygulayacakları tedavi yöntemlerinin bilimsel olarak ispatlandığını ve modern tıbba alternatif değil aksine tamamlayıcı nitelikte olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Işın Sönmez Özkarakaya; “Hastanemizde başlangıç olarak ozon, hacamat, homeopati ve PRP hizmeti vereceğiz.” dedi.

GETAT Polikliniğinin hizmete açılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Hastane Başhekimi Dr. Erkal Yandı da; “Bilindiği üzere alternatif tıbba Bakanlığımız büyük önem vermektedir. Ozon, hacamat, homeopati ve PRP tedavisi gibi tedavi yöntemleriyle hastalarımıza hizmet vereceğiz. Bu tedavi yöntemleri hastanemizde hijyenik şartlarda yapılmaktadır. Açılan polikliniğimizde, geleneksel ve modern tedavi yöntemlerinin birlikte kullanımı ile hastalara mümkün olan en iyi sağlık hizmetini sunacağız.“ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2022, 17:52

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER