Açıkgöz’den 10 Kasım mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, Cumhuriyetimizi kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Açıkgöz’den 10 Kasım mesajı

Milletvekili Açıkgöz yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal’ in “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” özdeyişiyle milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde, millet iradesinin yönetime yansıdığı ileri demokrasi ve güçlü devlet anlayışını ülkemizde hâkim kıldık. Aziz milletimiz de 15 Temmuz ihaneti karşısında ferasetli duruşuyla, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde canı pahasına kahramanlıkla tüm dünyaya eşsiz bir ders vermiştir.

Türkiye, geleceğe güvenle yürüyen artık özgüveni yüksek bir ülkedir. Türkiye, istikrar ve güven içerisinde büyümeye devam ediyor ve edecektir. Hacı Bektaş-i Veli’nin “Bir olalım, iri olalım, diri olalım.” felsefesiyle barış ve kardeşlik içerisinde, ilk günkü kararlılıkla hep birlikte Türkiye olarak 2023 hedeflerimize ulaşmak için çalışıyoruz. Dünyanın salgın hastalık, açlık, ekonomi, savaş sarmalında küresel ölçekte sıkıntılarla boğuştuğu bir dönemde, Türkiye rol biçilen değil dünyaya yön veren bir ülke konumuna gelmiştir.

Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik emperyalist saldırılarla karşı karşıya kaldığımızda verdiğimiz mücadelede kayıplarımızın ve öncelikle şehitlerimizin acısını gönlümüzde taşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in milletimizin zor anında verdiği mücadelede, milletle zorlukların üstesinden geldiğini tüm dünyaya gösterdiği gibi; milli birlik ve beraberlik, kararlılık ve sağduyu ile başarılı olacağımıza inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 82. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle, fedakâr gazilerimizi de minnetle yâd ediyorum.”

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER