Vekil Sarıaslan'a tepkiler 

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ın Ortahisar kalesine asılan bayrakla ilgili sözlerine siyasilerden tepki yağdı. 

Vekil Sarıaslan'a tepkiler 

Milletvekili Sarıaslan'ın Ortahisar kalesine asılan bayrakla ilgili sözlerine tepkiler şu şekilde:

AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran; "Geçmişimizin anlamını ifade eden sancağımıza “paçavra, bez parçası” tabirlerini kullanan, tarihimizden bi haber Faruk Sarıaslan‘ı esefle kınıyorum ve bu yanlıştan bir an önce dönüp Nevşehir’li hemşehrilerimizden özür dilemenizi bekliyoruz."

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; "Ay yıldızlı şanlı bayrağımıza ve bayrağımıza rengini veren şehitlerimize selam olsun. Sayın Faruk Sarıaslan, 29 Mayıs İstanbul’un fethine ithafen hemşerilerimizce Ortahisar Kalesi’ne asılan “paçavra” değildir! Yeşil renk İslam’ı, 3 hilal ise Osmanlı’nın 3 kıtaya hükmetmesini sembolize eder."

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe; "TBMM’de CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan’ın yapmış olduğu basın toplantısındaki açıklamasına ithafen; Çağ açıp çağ kapatılan İstanbul’un fethinde ecdadımızın İman-Hak- Adalet simgesiyle oluşan ve ancak bi haber olanların niteleyebileceği “paçavra, bez parçası” ibaresinin kabulü mümkün değildir. Bu açıklamayı esefle kınıyorum."

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş; "Sen bu memleketin milletvekili olmuşsun, ancak ecdadın bayrağından bi habersin. Sonra yetmemiş gibi birde özür diliyorsun ama özrü kabahatinden de büyük. "Osmanlı Bayrağı ve Üç Hilal ile ilgili düşünmeden söylediğim" sen düşünmeden mi konuşuyorsun, düşünmeden mi yaşıyorsunuz. Maalesef bu insan CHP milletvekili. Memleketim adına çok üzücü bir durum. Kimlere kaldı milletvekilliği."  

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 10:43
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER