Yanar’dan Mevlid Kandili mesajı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, Nevşehirli vatandaşların ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.

Yanar’dan Mevlid Kandili mesajı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Yanar, Hz. Peygamber'imizin, yaşayışı, hadisi şerifleri ve sünnetleri sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başladığını söyledi.

Mevlid Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımlayan AK Parti İl Başkanı Yanar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandil'ine daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin başta, ilimize, ülkemize, Müslüman âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah'tan diliyorum. Bu geceyi kutlarken peygamberimizi daha iyi anlamak gerekmektedir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa Peygamber olarak gönderilmiştir. O'na iman etmenin, O'nun ümmeti olmanın ve O'nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandil’inin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim."

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93