Halterciler Türkiye Şampiyonası’ndan madalyalarla döndü

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü haltercileri, Yıldızlar ve U15 Halter Türkiye Şampiyonası’nda U15 kategorisinde Türkiye ikincisi ve yıldızlarda ise Türkiye üçüncüsü oldu.

Halterciler Türkiye Şampiyonası’ndan madalyalarla döndü

Türkiye Halter Federasyonu tarafından 45 ilden 313 kadın ve 320 erkek olmak üzere toplam 633 sporcunun katılım sağladığı Yıldızlar ve U15 Ferdi Halter Türkiye Şampiyonası hafta sonu Bartın’da yapıldı.

Ömertepesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonada Nevşehir’i temsil eden Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Furkan Orhan, U15 89 kilo kategorisinde koparmada 100 kilo, silkmede 130 kilo ve toplamda 230 kilo kaldırarak Türkiye ikincisi oldu.

Yıldızlar 61 kilo kategorisinde ise Eray Çaylak, koparmada 95 kilo, silkmede 115 kilo ve toplamda ise 210 kilo kaldırarak Türkiye üçüncüsü oldu.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Furkan Orhan, bu derecesiyle Polonya’da yapılacak U15 Avrupa Şampiyonası Türk Milli takımı hazırlık kampına davet edildi.

Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran da, U15 kategorisinde Türkiye ikincisi olan Furkan Orhan, yıldızlarda Türkiye üçüncüsü olan Eray Çaylak ve Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Halter Antrenörü Burak Erdoğan’ı tebrik etti.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER