Sokak basketbolu turnuvası düzenlenecek

Sporun tabana yayılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, yetenek taraması ve spora yönlendirme projesinin desteklenmesi vb. Amaçlarla 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası düzenlenecek.

Sokak basketbolu turnuvası düzenlenecek

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası Kadın ve Erkek kategorisinde Lise sporcuları ve büyükler 20 yaş üzeri sporcular başvurabilecek.

Son başvuru tarihi 18 Kasım 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisine yapılacak olup müsabakalar 21 Kasım Pazartesi günü başlayacak.

Başvuru tarihi: 7-18 Kasım.

Turnuva başlangıç: 21 Kasım

Kategoriler

Lise 9,10, 11 ve 12 sınıf öğrenci sporcular

Büyükler 20 yaş üzeri sporcular olmak üzere 2 kategoride yapılacak. Takımlar en az 3 en fazla 5(3asil 2 yedek) sporcudan oluşacak. Takımlar erkek ve kadın olmak üzere ayrı olacak. Dereceye giren takımlar kupa ile ödüllendirilir. Başvurular liseler Basketbol Antrenörü Duygu Kannıcı’ya takım isimlerini belirterek başvuru yapabilirler. 20 yaş üzeri takımlar spor servisine başvuru yapacaklar. Hava şartlarından dolayı turnuva kapalı spor salonunda oynanacak. Sokaklar bizim 3x3 basketbol oyun kuralları geçerli. Maçlar saat 19.30 dan sonra gerçekleşecek.

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145