Spor okulları kayıtları başladı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İlçe müdürlüklerin de Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtları başladı.

Spor okulları kayıtları başladı

Sporu toplum içinde alışkanlık haline getirebilmek, öncelikle çocuk ve gençleri spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, vatanını milletini seven hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli seven elit sporcular yetiştirip uluslararası alanda üstün başarılar elde edebilecek yetenekli sporcular yetiştirilmesi amacıyla GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtları başladı.

Tatilde zamanlarını antrenörler eşliğinde en iyi şekilde değerlendirmeleri için velilere seslenen Özdemir, "Çocuklarımız ve gençlerimizin yaz döneminde spora yönlendirilmelerinin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak mükemmel bir fırsat olan yaz spor okullarımız binlerce çocuğumuza hizmet verecek şekilde planlanmıştır. Çocuklarımızın daha güçlü ve sağlıklı olarak topluma kazandırılması için Ülkemizde bütün illerde olduğu gibi ilimizde de özel sporcularımız dahil olmak üzere farklı branşlarda açılacak olan yaz spor okullarından 5-18 yaş arası çocuk ve gençlerimiz faydalanacaktır. Velilerimizden; çocuklarımıza kayıt yaptırma konusunda öncülük ederek, çocuklarımızın sporu sevmeleri hayatlarında mutlaka spor olmasını sağlamamız adına tüm çocuklarımızı ve halkımızı tesislerimize davet ediyoruz" dedi.

2022 yılı GSB Spor Okullarında atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, boks, jimnastik, dağcılık, futbol, güreş, halter, hentbol, judo, karate, masa tenisi, okçuluk, özel sporcular, satranç, su topu, taekwondo, tenis, voleybol ve yüzme spor dallarında faaliyet gösterilecek. GSB Spor Okullarına 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerimiz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden alacakları formu doldurarak kayıtlarını yaptırabilecekler. 

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93