Acıgöl Teknik Bilimler MYO ikinci mezunlarını verdi

2020-2021 Eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını veren Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO), 2021-2022 eğitim öğretim yılında ikinci mezunlarını vermenin heyecan ve mutluluğunu yaşadı.

Acıgöl Teknik Bilimler MYO ikinci mezunlarını verdi

NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında mezun olan öğrenciler için NEÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde mezuniyet töreni düzenlendi. Düzenlenen törene; NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Şahinkaya, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Acıgöl İlçe Emniyet Müdürü Muhammet Güneş, Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü Dr. Bilgin Yazlık, Müdür Yardımcıları Dr. Şeyda Çiğdem Özkan ve Dr. Mert Karış, akademik ve idari personel, öğrenciler ile aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören, NEVÜ tanıtım filmi ve müzik eşliğinde öğrenci etkinliklerini içeren slayt gösterisiyle başladı.

ARKADAŞLARI ADINA MEZUNİYET DUYGUSUNU PAYLAŞTI

2021-2022 eğitim-öğretim yılında Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle tamamlayan öğrencilerden Sümeyye Yılmaz, mezun olan tüm arkadaşları adına heyecan ve mutluğunu katılımcılarla paylaştı.

Yılmaz, “Kendim ve geleceğim adına kararlar alıp buraya gelirken, yanımda yalnızca cahil cesaretim ve ailemin bana olan desteği vardı. Okulumu burada başarıyla bitirmenin gurur ve mutluluğunu da yalnızca onlara armağan etmek isterim. Hayal ettiğim, hep olmak istediğim o insan olmama yardım eden değerli hocalarıma, bu süreçte her zorlukta yanımda olup benim yüzümü gülümseten başta annem, babam ve abim olmak üzere tüm aileme çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde kendimi buldum. Bundan sonra hepimizin kendi olabildiği ve hedeflediği yoldan yürüyebildiği bir gelecek diliyorum. İyi ki buraya gelip sizlerle okuma şansına sahip oldum. İyi ki varsınız” dedi.

ERTAŞ: TÜM İLÇE HALKIYLA ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Mezun olan öğrencileri tebrik eden Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, tüm ilçe halkı olarak her daim öğrencilerin yanlarında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi.

Ertaş, “İlçemiz her ne kadar da şehirlerin sahip olduğu imkanlara sahip olmasa da, her daim ilçe halkıyla öğrencilerini sahiplenmiş bir ilçedir. Siz değerli aileler kadar bizlerde, bugün siz öğrencilerimizi mezun etmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Sizlere bundan sonraki hayatınızın her alanında başarılar diliyorum” diye konuştu.

OKUL MÜDÜRÜ YAZLIK: YÜZDE YÜZ TERCİH EDİLEN BİR BÖLÜME SAHİBİZ

2020-2021 eğitim-öğretim yılında Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak ilk mezunlarını verdiklerini ifade eden Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü Dr. Bilgin Yazlık, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ikinci mezunlarını vermenin heyecan ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Bilgin, “2018 yılında Nevşehir’in Acıgöl İlçesinde kurulan Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz geçtiğimiz yıl ilk mezunlarını verdi ve bu yıl da ikinci mezunlarımızı veriyoruz. Şu anda bizim okulumuzda mezunlarımızı vermekte olduğumuz ‘Laboratuvar Teknolojisi Programı’ bulunmakta. Bu programımızın da 41 kontenjanı bulunmakta olup, bu programımızın en önemli özelliği ise yüzde yüz tercih edilen bir bölüm olması. Bu bölümümüzün güzel avantajlarından bir tanesi de öğrencilerimizin okullarını bitirdikten sonra gıdadan sağlığa kadar birçok alanda çalışma şansına sahip olmalarıdır.

Mezun olmak aslında hepiniz için yeni bir başlangıcın vesilesidir. Her birinizi şahsım, okulum ve üniversitem adına tebrik ederken, bundan sonraki hayatınızın her alanında yolunuzun ve bahtınızın açık olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

DERECEYLE MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERE PLAKETLERİ VERİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından 2021-2022 eğitim – öğretim yılında Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle tamamlayan Sümeyye Yılmaz’a plaketini Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, okul ikincisi Didem Buluş’a plaketini NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Şahinkaya ve okul üçüncüsü Yasin Gündoğdu’ya ise plaketini Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü Dr. Bilgin Yazlık verdi.

MEZUNİYET YAŞ KÜTÜĞÜNDE YERİNİ ALDI

2021-2022 eğitim – öğretim yılında Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle tamamlayan öğrencilerden Sümeyye Yılmaz, mezun olan tüm arkadaşları adına haklı heyecan, gurur ve mutluluğunu mezuniyet yaş kütüğüne çaktığı plaka ile perçinledi.

Tören, mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ve öğrencilerin katılımcıların alkışları eşliğinde keplerini hep birlikte havaya atmaları ile sona erdi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93