Aktekin ve Karasar’dan Yıldız’a ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve Kapadokya Üniversitesi (KÜN) Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Türk – Alman Üniversitesi (TAÜ) Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız’ı ziyaret etti.

Aktekin ve Karasar’dan Yıldız’a ziyaret

3 Haziran 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ)’ye Rektör olarak atanarak görevine başlayan Prof. Dr. Cemal Yıldız’ı makamında ziyaret eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve KÜN Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, kendilerine yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

NEVÜ Rektörü Aktekin ve KÜN Rektörü Karasar’ı makamında ağırlayan ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TAÜ Rektörü Yıldız, kendilerine teşekkür etti. Üniversitelerin sahip oldukları imkân ve yürüttükleri çalışmaların görüşüldüğü ziyarette, üniversiteler arası yürütülebilecek ortak proje ve iş birliklerine değinildi.

Rektör Aktekin ve Rektör Karasar daha sonra Rektör Yıldız eşliğinde Türk-Alman Üniversitesi yerleşkesini ve birimlerini gezerek incelemelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93