Kapadokya IMSTEC 2020 sona erdi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)  Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen ‘5. Uluslararası Malzeme Bilimi ve Teknolojisi Konferansı (Kapadokya IMSTEC 2020)’ sona erdi.

Kapadokya IMSTEC 2020 sona erdi

16-17 Ekim 2020 tarihlerinde düzenlenen ve Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi protokolünün katıldığı törenle açılan Kapadokya IMSTEC 2020, farklı disiplinleri hedefleyerek geniş kapsamlı konu başlıkları ile bu alanlarda çalışan akademisyenleri,  mühendisleri ve ilgili sektör çalışanlarını bir araya getirdi.

İki gün süren ve 17 oturumda toplam 105 özel ve bilimsel bildirinin sunulduğu Kapadokya IMSTEC 2020’yi değerlendiren konferans başkanlarından Doç. Dr. Zahide Bayar Öztürk, pandemi sürecine rağmen bilim şöleni denilebilecek bir etkinliğe imza atıldığını ifade etti. Öztürk konuşmasında ayrıca konferansı koordine eden ve yaklaşık altı aydır emek harcayan sempozyum düzenleme kuruluna, bilim kuruluna, hakem heyetine ve sempozyuma Türkiye, Fransa, Pakistan, Cezayir, Tunus gibi ülkelerden bildirileriyle katkı sağlayan bilim insanlarına, mühendislere, sanayi kuruluş temsilcilerine teşekkür etti.

Kapadokya IMSTEC 2020, son oturumunda sempozyum ile ilgili değerlendirmelerle sona erdi.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93