NEVÜ Antrenörlük Eğitimi Bölümü özel yetenek sınavı ile 56 öğrenci alacak

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı için özel yetenek sınavı ile 56 öğrenci alacak.

NEVÜ Antrenörlük Eğitimi Bölümü özel yetenek sınavı ile 56 öğrenci alacak

NEVÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne, genel kontenjan dahilinde 15 erkek 16 kadın, milli kontenjan dahilinde olimpik 3 erkek 3 kadın, milli kontenjan dahilinde olimpik olmayan 1 erkek ve 1 kadın, engelli aday kontenjanında 3 erkek 2 kadın, yabancı uyruklu olarak 6, spor tırmanışı, boks ve bocce kontenjanında ise 3’ü erkek ve 3’ü de kadın olmak üzere toplam 56 öğrenciyi özel yetenek sınavı ile kabul edecek.

ÖZEL YETENEK SINAVI SINAV TAKVİMİ

Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü için adayların  kayıt başvuruları, 15-28 Ağustos tarihlerinde çevrim içi olarak //aday.nevsehir.edu.tr adresi üzerinden alınacak.

30 Ağustos tarihinde sporcu özgeçmiş puanlarının açıklanması ile birlikte adaylar 31 Ağustos tarihinde NEVÜ Spor Merkezi’nde özel yetenek sınavına girecek olup, sınavın 30 Ağustos tarihinde bitmemesi halinde ise 1 Eylül tarihinde sınav devam edecek.

1 Eylül tarihinde saat 17:00’ye kadar sporcu özgeçmiş puanların itirazlarının alınması ve 2 Eylül tarihinde itirazların açıklanmasının ardından 5 Eylül tarihinde ise özel yetenek sınavı yerleştirme puanları açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2022, 17:19

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER