NEVÜ Kapadokya Roket Takımı TEKNOFEST Karadeniz finaline davet edildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) öğrencilerinden oluşan Kapadokya Roket Takımı, TEKNOFEST 2022 Roket Yarışması Orta İrtifa Kategorisi’nde roket atışını başarıyla gerçekleştirerek, finalistlerin katıldığı TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne davet edildi.

NEVÜ Kapadokya Roket Takımı TEKNOFEST Karadeniz finaline davet edildi

NEVÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan, danışmanlığını MYO Müdürü ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suad Başbuğ’un yaptığı Kapadokya Roket Takımı, 41 takımın yarıştığı TEKNOFEST 2022 Orta İrtifa Roket Yarışması’nı başarıyla tamamladı.

 Roketin yapımından fırlatılmasına kadar birçok zorlu aşamayı başarıyla tamamlayan takım, finalist olarak 30 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı'nda gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne davet edilerek stant açmaya hak kazandı.

Danışmanlığını Doç. Dr. Suad Başbuğ’un yaptığı Kapadokya Roket Takımı; Serhat Özdemir (Takım kaptanı), Mertcan Kapucu, Buğra Arslan, Zilan Barış, Caner Mastan, Fatma Sinem Gökdoğan ve Cengizhan Kaya’dan oluşuyor.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145