NEVÜ MYO istişare toplantılarının on birincisi gerçekleştirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürleriyle başlattığı istişare toplantılarının on birincisi, NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Serap Çoban tarafından hazırlanan toplantı programı ve Hacıbektaş MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çiçek’in moderatör ve raportörlüğü ile çevrimiçi (online) olarak yapıldı.

NEVÜ MYO istişare toplantılarının on birincisi gerçekleştirildi

Teknik alt yapısı; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVÜ NUZEM) tarafından sağlanan çevrimiçi (Online) istişare toplantısına; NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Avanos MYO, Acıgöl Teknik Bilimler MYO, Gülşehir MYO, Hacıbektaş MYO, Sağlık Hizmetleri MYO, Nevşehir MYO, Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz MYO, Kozaklı MYO, Derinkuyu Emineana ve Yaşar Ertaş Tarım ve Hayvancılık MYO Müdürleri, NEVÜ Araştırma Merkezi Müdürleri, Daire başkanları, MYO Akademisyenleri ile birlikte Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Nevşehir İl Müdürü Ali Usta  ile birlikte NEVÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cemal Çarboğa katıldı.

Toplantı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu’nun açılış konuşmasının ardından değerlendirmelerde bulunarak tüm sunum yapacaklara ve katılımcılara teşekkür etmesiyle başladı.

Toplantıya davetli konuşmacı olarak katılan Nevşehir KOSGEB İl Müdürü Ali Usta “KOSGEB İle Üniversite Arasında Muhtemel İşbirlikleri ve Destek Programları” hakkında sunum gerçekleştirdi. İl Müdürü Usta sunumda; KOSGEB tanıtımı, destek mekanizmaları, girişimcilik eğitimi ve girişimcilik destek programları, İŞGEM/TEKMER destek programları, AR-GE ve İnovasyon destek programları, KOBİ teknolojik ürün yatırım destek programı, stratejik ürün destek programı, işletme geliştirme destek programı, KOBİ gelişim destek programı (KOBİGEL) ve yurt dışı pazar destek programı hakkında bilgilendirmeler de bulundu. Usta ayrıca Üniversite akademisyenlerinin projelerinde yanlarında olduklarını ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

Toplantıya davetli konuşmacı olarak katılarak “Akademisyenlerin Şirketleşmesi” sonulu sunumda bulunan NEVÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cemal Çarboğa ise; teknoparkların yapısı ve kuruluş amaçları, teknoparklarda firma kurulumu, NEVÜ Kapadokya Teknopark bünyesinde kurulan BC Teknoloji Danışmanlık ile BC Metal İmalat şirketleri, bitmiş ve devam eden TÜBİTAK ve KOSGEB destekli projeler ile akademik bilginin sanayinin problemlerine çözüm olabilmesi ve ticarileşmesi safhalarına geçiş hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Çarboğa sunumunun sonunda, tüm akademisyenlere firma açma süreçleri ve benzeri konularda destek verebileceklerini belirtti.

Toplantı, soru cevap ve değerlendirme konuşmaları ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 11:49

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93