NEVÜ öğrencilerinden Yakatarla İlkokulu Anasınıfı yenileme çalışması

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı 2. Sınıf öğrencileri, "Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi" kapsamında Gülşehir Yakatarla Köyü’ndeki Yakatarla İlkokulu Anasınıfını düzenleme projesi gerçekleştirdi.

NEVÜ öğrencilerinden Yakatarla İlkokulu Anasınıfı yenileme çalışması

Projeye; Dr. Öğr. Üyesi Serhat Gündoğdu, Doç. Dr. Emin Erdem Kaya, Doç. Dr. Mustafa Tahiroğlu, Doç. Dr. Sema Öngören ve Dr. Öğr. Üyesi Seçil Yıldız’ın danışmanlığında 2. Sınıf öğrencilerinin tamamı dahil oldu. Hazırlanan proje ile Yakatarla İlkokulu Anasınıfı okul öncesi çocuklarının kullanımı için düzenlenerek tadilatı yapıldı. Yapılan çalışmaların sonunda çocuklar için hazırlanan sınıf, okul öncesi çocuklarının annelerine “Anneler Günü” hediyesi olarak takdim edildi.

Uzun süren çalışmaların sonucunda NEVÜ Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı akademisyenleri ve öğrencilerinin katılımı ile sınıfın ihtiyacı olan malzemeler sınıfa taşındı. Uzun süren çalışmalar sonucu duvarları boyanan sınıfta raf, dolap ve kitaplıklar kurularak güvenli olacak şekilde monte edildi. Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri kendi el emekleri ile oluşturdukları öğrenme merkezlerine materyalleri yerleştirdi. Keçeden, bezden ve artık malzemelerden yapılmış materyaller hem çocukların kullanımına uygun hem de geri dönüşüme güzel birer örnek oldu. Sınıftaki düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından kurdele kesilerek açılışı yapıldı.

Öğrenciler tarafından okuldaki okul öncesi çocukları için çeşitli eğlenceler ve oyunlar organize edildi. Öğrencilerin hazırladıkları Karagöz Hacivat gösterisi ve kuklalarla hikaye anlatma etkinliği gerçekleştirildi. Okulun bahçesinde bazı ısınma hareketleri yapılarak, müzikli eğlenceler düzenlenip geleneksel oyunlar oynandı. Etkinlikte öğretim elemanları, köy halkı, okul personeli, anabilim dalı öğrencileri ve okul öncesi çocukları keyifli vakit geçirdi.

Gülşehir Yakatarla Köyü Halkı, öğrenci velileri, Yakatarla İlkokulu Okul Müdürü ve okul öncesi öğretmeni bu güzel çalışma ile okullarında oluşturulan anasınıfından çok memnun olduklarını belirterek, sınıfın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cetin avci
Cetin avci - 3 hafta Önce

Emeginize saglik cok guzel oldu hersey icin tşk ler

SIRADAKİ HABER

banner131

banner93