NEVÜ öğretim elemanı e-LOT projesinde

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim üyesi Doç. Dr. Selda Özer, British Council tarafından finanse edilen Çukurova Üniversitesi ve İngiltere Leeds Beckett Üniversitesi iş birliği ile yürütülen “EAP Leaders of Tomorrow” (e-LOT projesine araştırmacı seçilerek görev aldı.

NEVÜ öğretim elemanı e-LOT projesinde

Katılımcılar arasından seçilen 5 İngilizce öğretim elemanlarından Özer, proje koordinatörleri ile birlikte 13-17 Haziran tarihleri arasında projenin paydaşı olan İngiltere Leeds Beckett Üniversitesindeki Akademik Amaçlı İngilizce (English for Academic Purposes-EAP) öğretim sürecinin katılımcılar tarafından gözlenmesi etkinliğine katıldı.

Özer ayrıca, 5 Temmuz tarihinde yapılan projenin kapanış toplantısında ise mentörlük sertifikası aldı.

Projenin ikinci yılında mentörlerden en az 3 İngilizce öğretim elemanına benzer şekilde mentörlük yapması beklenmekte.

Türkiye’nin farklı üniversitelerinde görev yapan 25 İngilizce öğretim elemanının katıldığı projenin amacı, akademik amaçlı İngilizce (English for Academic Purposes-EAP) bağlamında Türkiye Yükseköğretim Kurumlarında genel ve akademik İngilizce öğreten İngilizce öğretim elemanlarının eğitim bilimleri alanında program tasarımı ve değerlendirme yeteneklerini kapsayan öğretim becerilerini geliştirmek.

İki yıllık projenin ilk yılı 4 modülden ve her bir modül 5/6 oturumdan oluşurken, modüller ocak-mayıs tarihleri arasında tamamlandı.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER