NEVÜ Rektörü Aktekin’den Aksaray Valisi Aydoğdu’ya ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’yu ziyaret etti.

NEVÜ Rektörü Aktekin’den Aksaray Valisi Aydoğdu’ya ziyaret

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ile birlikte, 9 Haziran 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Aksaray Valisi olarak atanan Vali Hamza Aydoğdu’yu makamında ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda aynı dönemde genel müdürlük yaptıkları Vali Aydoğdu’nun Bakanlıkta yürüttüğü başarılı çalışmaları Aksaray’da da sürdüreceğinden emin olduklarını belirterek görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Rektör Aktekin, NEVÜ ve üniversitede yürütülen çalışmalar hakkında kendisine bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür eden Vali Aydoğdu da Milli Eğitim Bakanlığı’nda aynı dönemde görev yaptıkları ve büyük başarılara imza atan iki değerli eğitimciyi Aksaray’da ağırlamaktan çok memnun olduğunu belirterek, iki komşu ildeki kurumların işbirliği içinde bölgesel kalkınmaya katkıda bulunması gerektiğini, bu konuda NEVÜ ile yapılacak çalışmalarda her tür desteğe hazır olduklarını belirtti.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER