NEVÜ ‘Study in Türkiye YÖK Sanal Fuarı’nda

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin katılımıyla ‘Study in Turkiye YÖK Sanal Fuarı’ düzenleniyor.

NEVÜ ‘Study in Türkiye YÖK Sanal Fuarı’nda

YÖK tarafından, Kovid-19 salgını sürecinde kısıtlanan öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerini yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtmak amacıyla ilk olarak 2020 yılında düzenlenen "Study in Türkiye YÖK Sanal Fuarı"nın üçüncüsü bu yıl 20-22 Temmuz tarihlerinde Türkiye 08.00-20.00 arasında //virtualfair-yok.gov.tr web adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Türk yükseköğretim sistemine daha çok uluslararası öğrenci dâhil edebilmek için üniversitelere önemli bir tanıtım fırsatı sunacak olan sanal fuar vasıtasıyla NEVÜ ile birlikte Türk üniversiteleri, bütün dünyadan yükseköğretim çağındaki potansiyel öğrencilere, görsel ve işitsel materyal, canlı bağlantı ve anlık ileti yoluyla tanıtım yapacak.

Fuar kapsamında potansiyel öğrenciler ve onların aileleri Türk yükseköğretim sisteminin yanı sıra Türkiye tarihi, sosyal ve kültürel değerleri hakkında da bilgi sahibi olabilecekler.

NEVÜ Uluslaraarası İlişkiler Ofisi koordinasyonunda bir dizi tanıtım etkinliğinin gerçekleştirileceği Study in Türkiye YÖK Sanal Fuarı’nda üniversitelere ait stantların yanı sıra, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türkiye Maarif Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü ve Ulusal Ajans gibi Türk yükseköğretim sisteminin uluslararasılaşmasına katkı sağlayan paydaş kuruluşlara ait stantlar da yer alacak.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER