Özel gereksinimli bireyler NEVÜ’de misafir edildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Engelsiz Kapadokya’yı Geziyorum” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, özel gereksinimli bireyler NEVÜ’de misafir edildi.

Özel gereksinimli bireyler NEVÜ’de misafir edildi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nden Dr. Muhammet Cenk Birinci yürütücülüğünde “Engelsiz Kapadokya’yı Geziyorum” projesi hazırlandı. Projeyle kimsesiz öğretilebilir özel gereksinimli bireylerin el-kol ve göz koordinasyonu sağlaması, dikkatini toplaması, duygu ve düşüncelerini açığa çıkarması, topluma katılması, paylaşım sağlaması, işe yarar hissetmesi ve bağımsız olarak yaşamını sürdürmesi gibi olumlu yönde gelişimlerini sağlamak amaçlandı.

Proje kapsamında Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Erzincan Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne kayıtlı olan kimsesiz öğretilebilir özel gereksinimli bireyler, NEVÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Gastronomi Kulübü tarafından düzenlenen ‘Gastronomi Şenliği’ne misafir oldular.

Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinin çeşitli ikramlarının olduğu şenlikte öğrencilerle birlikte halay çekip dans eden Özel gereksinimli bireyler, keyifli dakikalar yaşadı.

‘Gastronomi Şenliği’nde doyasıya eğlenen özel gereksinimli bireylere yönelik Kapadokya turu düzenlendi. NEVÜ Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Filiz Yüksel rehberliğinde düzenlenen turda özel gereksinimli bireyler, Kapadokya’nın eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini yakından görüp tanıma imkanı buldu.

Daha sonra küçük Prens Akademisi ve Rasim Uzer Özel Eğitim Meslek Okulu ziyaret edildi. Özel gereksinimli bireyler burada at biniciliği, tiyatro, müzik ve tematik oyun gibi atölyelere katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93