Rektör Aktekin’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Aktekin’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin 15 Temmuz mesajında şu ifadelere yer verdi; “15 Temmuz 2016 gecesi; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde; milletimizin vatanperver evlatları, vatanına, kutsal değerlerine, Milli birliğine ve demokrasisine sahip çıkarak;  küresel şeytani güçlerin taşeron örgütü FETÖ’nün kumanda ettiği bir cuntanın ülkemize, tarihimize, dinimize ve özgürlüğümüze yönelik kanlı darbe ve işgal girişimini yerle bir etmişlerdir.

Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşımızda;

‘Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.

Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın…

Kim bilir, belki yarın… belki yarından da yakın’

dizeleriyle ifade ettiği gibi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün önemini gelecek nesillere en iyi şekilde aktarma yükümlüğümüzün bilinci ile Milletimizin sarsılmaz çelik iradesinin; bugün ve gelecekte ‘Yurdumuza alçakları asla uğratmayacağına, hayasız akınları daima durdurup geri püskürteceğine ve Hakk’ın vadettiği günlere’ olan inancımız tam ve daimdir.

Bu duygu ve düşüncelerle,  6. yıl dönümünde yerli ve milli direniş ve diriliş ruhunu yeniden yaşadığımız ve dünyada eşi benzeri bulunmayan, Milletimize özgü bu Demokrasi ve Milli Birlik destanını yazan,  vatan ve özgürlük uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahramanlıklarını ömür boyu şerefle taşıyacak olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93