Kahraman; “Ürgüp'ün en büyük tarım projesi ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olsun”

Ürgüp’ün tarım alanındaki en büyük hamlesi olan Damsa kapalı devre sulama projesi 2. etap yenileme ve ikmal iş sözleşmesi imzalandı.

Kahraman; “Ürgüp'ün en büyük tarım projesi ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olsun”

Projenin imzalanmasının ardından bir açıklama yapan AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Oğuz Kahraman “Ürgüp'ün en büyük tarım projesi ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Kahraman açıklamasında; “İlçemizin tarım alanında ki en büyük projelerinden biri olan Damsa Kapalı Devre Sulama projesinin ihalesi geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Yaklaşık olarak 25 Milyon lira bedelle yapılacak olan 2. etap yenileme ve ikmal iş sözleşmesi bugün DSİ Bölge Müdürlüğümüzde imzalandı. Proje tamamlandığında toplam 1190 ha. Tarım arazimiz kapalı devre ile sulanacaktır.

Projenin tekrardan hayata geçirilmesinde büyük emekleri olan Öncelikle Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, Sayın Valimiz İnci Sezer Becel’e, İl Başkanımız Ali Kemikkıran’a, Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe’ye ve DSİ 12. Bölge Müdürü Okan Bal’a ilçemiz ve çiftçilerimiz adına teşekkür ederim.” dedi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93