Rusça kursu kayıtları başladı

Ürgüp Halk Eğitim Merkezinde (HEM) Rusça kursu kayıtları başladı.

Rusça kursu kayıtları başladı

Ürgüp HEM’den yapılan açıklamada, “Bu kurs programı; Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi İle Türk Vatandaşlarının Farklı Dil ve Lehçelerinin Öğrenilmesi Hakkında Kanunun, 2. Maddesi hükmü gereğince Bakanlar Kurulu Kararıyla öğretiminin yapılması kabul edilen yabancı diller için uygulanabilir.

Yabancı dil öğretim programı A Seviyesi (A1+A2) "Diller için Avrupa Ortak Başvuru Çerçevesinde "Temel Dil Kullanıcısı" olarak tanımlanmıştır. A1 Seviyesi dil kullanımında en temel aşamadır. Dil öğrenenlerin kendilerini en basit şekilde ifade edebildikleri aşamadır.

Yaygın Eğitim Kurumları Yabancı Diller A1 Seviyesi Rusça Kurs Programı ile kursiyerlerin Türk Millî Eğitiminin genel amaçları ve temel ilkelerine uygun olarak;  Kişiler (oturduğu yer, tanıdıkları, sahip olduğu şeyler gibi) hakkında en basit soruları  yöneltmeleri ve benzeri soruları yanıtlamaları, En temel gereksinimler ya da iyi bilinen konular söz konusu olduğunda, basit ifadeler kullanmaları ve sorulan soruları yanıtlamaları, Kendilerini ve başkalarını tanıtmaları, nerede yaşadığı gibi kişisel bilgileri sormaları, cevaplamaları, Karşısındaki insanların yavaş ve açık konuşarak kendisine yardımcı oldukları sürece onlarla basit bir şekilde konuşmaları, basit bir metni okumaları, basit bilgi formlarına kendi kişisel bilgilerini yazmaları, sayılar, miktarlar, fiyat ve zaman birimleri ile baş etmeleri, basit nezaket kalıplarını kullanmaları, basit bir şekilde yapılan yol tariflerini anlamaları amaçlanmaktadır. Somut ihtiyaçların karşılanmasını amaçlayan, bilinen günlük ifadeleri ve oldukça basit cümleleri anlayıp kullanabilir. Kendini tanıtabilir, başkalarını tanıştırabilir. Başkalarına, kendileri hakkında (örneğin, nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları ve nelere sahip oldukları) sorular yöneltebilir ve sorulan benzeri soruları yanıtlayabilir. Karşısındaki kişiler yavaş ve anlaşılır bir biçimde konuşuyorlar ve yardımcı oluyorlarsa, onlarla basit yollardan anlaşabilir.” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2022, 14:37

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145