Ürgüp Belediyesi sokak hayvanları için vatandaşlara mama dağıttı

Ürgüp Belediyesi tarafından karlı havalarda sokak hayvanlarının aç kalmaması için kurulan stantta vatandaşlara kedi ve köpek maması ile kuşyemi dağıtıldı.

Ürgüp Belediyesi sokak hayvanları için vatandaşlara mama dağıttı

Güllüce Caddesinde kurulan mama dağıtım standında vatandaşların mahallelerinde yaşayan sokak hayvanlarının karlı havalarda aç kalmaması için hazırlanan mama paketlerinin dağıtımı yapıldı.

İşyerinin önüne gelen sokak hayvanları için mama aldığını belirten Aziz Güzelgöz, “Katkısı olan dostlarımızı tebrik ediyorum. Bu tür çalışmayı Ürgüp özlemişti. Hafta sonu çıkma iznim olduğu için dükkanımın önüne gelen kedi, köpek ve kuşlar için alıyorum. Kendimde sokak hayvanlarını besleme mecburiyeti hissediyorum.” dedi.

Ürgüp Belediyesi Veteriner Hekimi Havva Ata da “Soğuk hava şartlarında kedi, köpek, kuş gibi sokak hayvanları için yem ve mama dağıtımı yapmaktayız.” diye konuştu.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ise yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının özellikle soğuk kış şartlarında yem ve mama bulmakta zorlandığını ifade etti.

Başkan Aktürk, “İlçe genelinde tüm mahallelerimizde beslenme odaklarımız mevcut. Belirli periyotlarla köpek bakımevi görevlilerimiz tarafından beslenme odakları mama ve su ile dolduruluyor. Özellikle kar yağdığında soğuk havalarda dağıttığımız kedi, köpek mamaları ve kuşyemlerini vatandaşlarımızın vasıtasıyla sokak hayvanlarına ulaştırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Mama dağıtımına yabancı turistler de ilgi gösterdi.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER