Ürgüp HEM yaz kursları düzenleyecek

Ürgüp Halk Eğitimi Merkezince öğrencilerin yaz tatilinde daha verimli ve etkin zaman geçirebilmeleri amacıyla yaz etkinlikleri kursları düzenlenecek.

Ürgüp HEM yaz kursları düzenleyecek

Tüm kademedeki okullarda halk eğitimi merkezleri aracılığıyla açılacak yaz etkinlikleri kursularıyla öğrencilerin yeni bilgiler edinmeleri, sosyal yönden gelişmeleri ve yeteneklerinin artırılması hedefleniyor.

Kurslarda, öğrencilerin grup çalışmalarına katılacağı, akran ve arkadaşlarıyla bir araya gelerek eğlenip öğrenebileceği etkinlikler planlandı.

Bu kapsamda Ürgüp Halk Eğitimi Merkezinde spor etkinlikleri, müzik ve gösteri etkinlikleri, görsel sanatlar etkinlikleri, geleneksel çocuk oyunları, yabancı dil, koşarak oryantiring küçükler, bilgisayar etkinlikleri alanlarında kurs programları açılması planlanıyor.

Spor kurslarını seçen öğrencilere temel spor becerileri, satranç, futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, badminton; Müzik ve gösteri etkinliklerini tercih edecek öğrenciler için çeşitli müzik aletlerinin kullanılmasına yönelik derslerle etkinlikler düzenlenecek. Görsel sanatlar derslerine katılacak öğrenciler de boyama teknikleri, boyama çeşitleri, desen, kil ve seramik gibi etkinliklere katılarak görsel algılarını sanatsal anlatımlara dönüştürme imkânı bulacak.

Kişisel gelişim derslerinde ise bilgisayarda grafik ve sunum yapma ve bilgi teknolojileri alanlarında uygulamalı eğitimler verilecek. Bunun yanında geleneksel çocuk oyunları kursunda çocuklar için 16 çeşit farklı oyun içeriği hazırlandı.  

Koşarak oryantiring kurslarında ise çocuklar, yarışma kurallarını ve harita kullanımını öğrenerek eğlenme fırsatı bulacak. Eğitimler konularına göre öğretmenler, usta öğreticiler ve antrenörlük belgesi sahibi eğiticiler tarafından verilecek.  

Öğrenciler tarafından seçilen her etkinlik, günde en fazla 6 ders saati olacak şekilde 60 ders saati olarak uygulanacak. Kurslara 6-16 yaş grubunda örgün veya açık öğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler başvuru yapabilecek. Açılacak kurslar, öğrencilerin yaş gruplarına göre seçilerek uygulanacak. 

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93