Uyum Buluşmaları-Nevşehir” etkinliğine; Göç İdaresi Başkanlığı Sosyal Hizmet Uzmanı Reyhan Varol, Nevşehir İl Göç İdaresi Müdür Vekili Enver Tutel ve Türkiye Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu Koordinatörü Melis Kurucu il protokolünün temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ve yerli yabancı halk da katıldı.

İnan ailesinin acı günü İnan ailesinin acı günü

Programda konuşan Nevşehir İl Göç İdaresi Müdür Vekili Enver Tutel, uyumun sağlanmasında dil öğrenmenin önemine değinerek, “Bu tür programlarımızın en önemli amacı, tüm misafirlerimizin ülkemizde kaldıkları süre boyunca uymaları gereken kurallar ve sahip oldukları hakların anlatılması. Bu konuda hizmet veren kurumlarımızla da iş birliği ve iletişim hâlindeyiz” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından İl Müdürlüğü Göç Uzmanı Halil İbrahim Çayırlıoğlu, “Sosyal Uyum Alanında Yürütülen Faaliyetler” konusunda bilgilendirmede bulundu.

Etkinlikte ayrıca kamu kurum ve kuruşları tarafından yabancıların hak ve yükümlülükleri ve verilen hizmetler kapsamında bilgilendirici sunumlar yapıldı. Sunumların ardından soru- cevap oturumu gerçekleştirildi.