AVANOSLU ESNAFLARIN SORUNLARI ELE ALINDI

AVANOSLU ESNAFLARIN SORUNLARI ELE ALINDI
Avanos Belediye Başkanıyla bir araya gelen esnafların tamamı, dükkânlarının önünde mallarını sergileyememekten ve sezonu iyi değerlendiremedikleri için sıkıntı çektiklerini belirttiler.

Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, toplantının amacının esnafları dinlemek ve sorunlarına çözüm üretmek için istişarede bulunmak olduğunu belirtti.

Bu toplantılarda ortaya çıkacak olan fikirlerin karara bağlanması neticesinde herkesi bağlayıcı olacağı içinde toplantıya katılma duyarlılığı gösteren esnaflara teşekkür etti. Toplantının iki ana gündem maddesi vardı.

Esnafın kaldırımları belirlenen ölçülerde kullanabilmesi, diğeri de esnafların bu konudaki önerilerinin alınmasıydı. Birçok farklı kesimi temsil eden esnaflar içerisinde çoğunluklu olarak turizm sektörü, gıda ve Avanos?a yönelik hizmet veren esnaflarımız ağırlıktaydı.

İlki bugün yapılan ve esnafların sorunlarını ilgilendirdiği için sadece esnafların davet edildiği toplantıda, sorunun direk muhatapları ile birlikte gündeme ilişkin konular üzerinde karar almak için esnaflarımızın görüşlerine başvuruldu. Belediye Başkanı İsmet İnce ortaya sunulan bütün önerileri ayrıca not aldı.

Toplantı sonucunda esnaflar içerisinden gönüllü olacak temsilcilerin seçilmesine ve bu temsilcilerin, önerilerini Belediye Başkanlığımıza iletmek üzere yetkili kılınmasına oybirliği ile karar verdiler.

Belediye Başkanımız İsmet İnce, toplantı gündeminde olmamasına rağmen yöneltilen sorular üzerine; Kent Meclisinin teşekkülüne ilişkin çalışmaların başladığını, ilerleyen günlerde Kent Meclisi içerisinde yer alacak kesimler ile de bir araya gelineceğini belirtti.

Mevcut köprünün revizyonuna ilişkin olarak, sezon sonunda gündeme getirilerek çalışmaların başlayacağını belirtti. Haber: Erdal KESİCİ

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93