Avanos’ta dezenfekte çalışmaları sürüyor

Avanos Belediyesi ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı aldığı önlemleri her geçen gün artırıyor. Koronavirüs ile mücadele kapsamında, ilçe genelinde ULV ile dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Avanos’ta dezenfekte çalışmaları sürüyor

Temizlik ve Çevre Koruma Müdürlüğüne bağlı ekipler, araç üzerine monteli ULV ve sırt pompaları ile salgını önlemek için vatandaşların yoğun olarak kullandığı bölgelerde dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.

Dezenfekte çalışmasını aralıksız sürdüren temizlik ekipleri, ULV cihazları kullanarak, ilçenin dört bir yanında ilaçlama yaptı.

“Vatandaşlarımız uyarıları dikkate almalı”

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizde amacımız tüm dünyayı tehdit eden koronavirüsün yayılmasını engellemek ve vatandaşlarımızın bu salgından en az zararla kurtulmasını sağlamaktır. Avanos Belediyesi olarak salgına karşı büyük bir çalışma yürütüyoruz, kamu kurumları ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda hummalı bir dezenfeksiyon çalışması yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden bu tehlikeli süreci tez zamanda atlatabilmek için Avanos’ta üzerimize düşen tüm görevleri yapıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER