Avanos’ta Kurban Hizmetleri Komisyonu Toplantısı yapıldı

2021 yılı Kurban Hizmetleri Komisyonu Toplantısı Avanos Kaymakamı Olgun Öner’in başkanlığında Avanos Belediye Başkan Vekili, Özkonak Belediye Başkanı, Çalış Belediye Başkanı ve ilgili kurum amirlerinin katılımlarıyla Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Avanos’ta Kurban Hizmetleri Komisyonu Toplantısı yapıldı

Kaymakam Öner’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Kurban Bayramı öncesi alınacak tedbirler, maske, mesafe ve hijyen kuralları, kurban alım ve satış yeri, kurban kesim yerleri, kurban kesim yerlerinin hijyen kurallarına uygunluğunun denetlenmesi için veteriner hekim görevlendirilmesi, kurban kesim tesislerinde dini vecibelere uyulması için din görevlilerinin görevlendirilmesi, kamusal alanlarda kurban kesimine izin verilmemesi, izinsiz ve uygun olmayan yerlerde kesim yapanlara uygulanacak yaptırımlar ile zabıta ve kolluk kuvvetlerinin bu konuları takip etmeleri konuları kararlaştırıldı.

Kaymakam Öner, “Vatandaşlarımızın huzur içinde bir Kurban Bayramı geçirmelerini sağlamak bizim görevimizdir. Bu kapsamda ilgili kurumlarımızla mevzuat çerçevesinde gerekli tüm tedbirleri alıyoruz.” dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER