2000 Evler Mahallesi’nde su kesintileri son bulacak

Nevşehir Belediyesi tarafından 2000 Evler Mahallesi’nde eski su borularından kaynaklı su kesintilerini önlemek ve vatandaşlara daha sağlıklı içme suyu ulaştırmak için altyapı yenileme çalışmalarına başlandı.

2000 Evler Mahallesi’nde su kesintileri son bulacak

Belediye Başkanı Rasim Arı’nın 2020 yılının son haftalarında başlattığı 3. büyük altyapı hamlesi çerçevesinde şehrin birçok mahallesinde altyapı yenileme çalışması yaparak eski içme suyu borularını yeni nesil polietilen borularla değiştiren Fen İşleri Müdürlüğü Altyapı Koordinasyon Merkezi ekipleri 2000 Evler Mahallesi’nde yoğun bir mesai gerçekleştiriyor.

MEDAŞ İşletme Müdürlüğü yanındaki 40. Sokak’ta sabah saatlerinden itibaren çalışmalarına başlayan belediye ekipleri, burada uzun yıllardır kullanılan eski asbestli borulardan kaynaklı su kesintilerinin önüne geçecek.

Sokaktaki tüm abone bağlantılarını yenileyerek içme suyu hattındaki asbestli boruları devreden çıkartacak olan ekipler, bu borular yerine yeni nesil polietlilen borular döşeyecek.

Böylelikle mahalle sakinlerine kesintisiz ve daha sağlıklı içme suyu imkanı sunacak olan belediye ekipleri bu çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 11:28
banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem Yılmaz
Adem Yılmaz - 10 ay Önce

Sadece RASİM ARI okusun;
Sayın başkanım hanımlardan 15 Temmuz mahallesi olarak şikayetciyiz. Önceden sadece başları ağrıyordu akşam olunca ama haftada en az 1-2 defa giden sular nedeniyle artık Su kesik bahaneleri var.
Bazen Su kesik deyince kontrol ediyorum akıyor, hani su kesikdi diyorum birazdan kesilecek diyor(ve bazen de hakketen gidiyor.)
Başkanım derdimize bir çağre bul , 15 Temmuz mahallesinde yaşayan 12 bin erkek adına ya sular haftada 2 gün kesilmesin yada bizi yeniden everirmisin artık hangisi kolaysa başkanımız, güvencemiz , tüm ümidimiz sensin.
(Meseleyi hoşgörünüze sığınıp latife yaparak dile getirdik ama başkanım haklılık payı var inanın)

Sosyal kapak
Sosyal kapak - 10 ay Önce

Aspestli borulardan kaynaklı su kesintisi yazıyor haberin içinde...
Ben belediye değiştiriyoruz diyene kadar su kesintisi hatırlamıyorum ki
Kesintiler ortadan kalksın

Yani
Mevzu
Mağdur et
Mağduriyeti ortadan kaldır
Ben yaptım oldu :)

SIRADAKİ HABER