Ünlü Yazar ve Oyuncu Yenişehirlioğlu Nevşehir’de

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, orucunu vatandaşlarla birlikte Nevşehir Belediyesi iftar sofrasında açtı.

Ünlü Yazar ve Oyuncu Yenişehirlioğlu Nevşehir’de

Bu akşamki etkinliklerinin konuk sanatçılarının da katıldığı iftar programının ardından “Payitaht: Abdulhamid” dizisinde ‘Tahsin Paşa’ karakterini canlandıran yazar ve oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, Nevşehirlilerle buluştu.

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Etkinliklerine, birçok ünlü yazar, akademisyen sanatçı konuk olmayı sürdürüyor. Her akşam Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliklerin bu akşamki bölümünde yine Türkiye’nin yakından tanıdığı isimler Nevşehirlilerle buluştu.

Etkinliklerin iftar öncesi bölümünde yine çocuklar için birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenlendi.

İftar saatinde ise yaklaşık 2 bin 500 kişi Nevşehir Belediyesi’nin hayırsever vatandaşların destekleri ile oluşturduğu iftar sofrasında buluştu. Belediye Başkanı Rasim Arı’nın da bulunduğu iftar sofrasında ilahi dinletisi eşliğinde iftar saatini bekleyen vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte hep beraber oruçlarını açtı. Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve hayırseverin yanı sıra Ramazan Etkinliklerine katılmak üzere Nevşehir’e gelen bir çok sanatçıda iftar programına katılarak vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.

İftar sonrasında ise; sanatseverlerin yakından tanıdığı Yazar, Şair ve Radyo Programcısı Mehmet Ercan’ın yaptığı programda “Payitaht: Abdulhamid” dizisinde ‘Tahsin Paşa’ karakterini canlandıran yazar ve oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu konuk oldu.

Mehmet Ercan’ın okuduğu şiirler ve eşsiz sunumu ile renk kattığı programda sevilen sanatçı Ahmet İnce’de, seslendirdiği ilahilerle beğeni topladı.

AK Parti İl Başkanı M.Rauf Yanar’ın da katıldığı programda konuşan Belediye Başkanı Rasim Arı, birlik, beraberlik, hoşgörü, muhabbet, bereket, dayanışma ve yardımlaşmanın vücut bulduğu, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek bu ayın maneviyatına uygun bir şekilde hazırladıkları etkinliklere gösterdikleri ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür etti. Arı: “On bir ayın sultanı olan Ramazan ayına bir kere daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm İslam Alemi’nin heyecanla beklediği bolluk, bereket, rahmet ve mağfiret zamanı olan Ramazan ayı, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. Rahmet ve bereket dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan ayını huzur ve mutlulukla geçirmeyi temenni ediyorum.” dedi.

Ünlü Oyuncu ve Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’ndan Belediye Başkanı Arı’ya ziyaret

Yazar ve Oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti.

Ramazan Etkinlikleri programına katılmak üzere Nevşehir’e gelen ve “Payitaht: Abdulhamid” dizisinde ‘Tahsin Paşa’ karakterini canlandıran yazar ve oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, program sonunda Belediye Başkanı Rasim Arı’yı ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, Beyaz Usta Siyah Çırak, Kerime, Son Hasat, Aşk Cephesi, Aşk Çölü, Kanaviçe, Kara Güneş, Tahta At ve Hünkarım romanlarının yazarı, rol aldığı dizi ve sinema filmlerinde canlandırdığı karakterlere imzasını atan, Payitaht dizisinin "Tahsin Paşa"sı, Bahadır Yenişehirlioğlu’nu Nevşehir’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Arı, Yenişehirlioğlu’na teşekkür etti. Arı: “Belediyemizin bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği Ramazan Etkinlikleri programında birçok ünlü sanatçı ve yazarı şehrimizde konuk ediyoruz. Yazar ve aktör kişiliğiyle pek çok ödülün sahibi Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu’da bugün misafirimiz oldu. Kendisine doyumsuz sohbeti için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Arı, daha sonra Bahadır Yenişehirlioğlu’na ziyaretin anısına çini bir tabak hediye etti.

Başkan Arı’yı yeni görevinden dolayı tebrik ederek başarılar dileyen Yenişehirlioğlu ise, Anadolu’da gerçekleştirdiği programlarında halkın ilgisinin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, Arı’ya böylesine güzel bir etkinlikte kendisinin Nevşehirlilerle buluşturduğu için teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 01:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER