Altınyıldız e-Twinning School

Altınyıldız İlköğretim Kurumu e-Twinning School olma hakkını elde etti.

Altınyıldız e-Twinning School

Yapılan açıklama şu şekilde; “Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğretmen ve öğrencileri hazırlamış oldukları e-twinning projeleri ile Avrupa Kalite Etiketi almış ve bu etiket üzerine yapmış oldukları proje ile e-Twınnıng School başvurusu yapmış ve e-Twinning School olma hakkını elde etmişlerdir.

e-Twınnıng School 

Okulumuza Avrupa’da varlık kazandırarak, yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde daha fazla görünür olma fırsatını verecektir;

e-Twinning’le ilgili aktivitelere projeye katılan öğrencilerimizin tamamı okulumuzda yapılan çalışmalar için tanıma alınacak;

Politikaları etkilemek: okulumuz diğer okullar, bölgesel ve ulusal yetkililer için bir model olacaktır.

Projemiz; Tunus, Arnavutluk Ukrayna Romanya İtalya Portekiz Gürcistan Polonya Türkiye olmak üzere dokuz katılımcı ülkenin işbirliği ile yürütülmüş olup bir e-Twinning projesidir. Öğrencilerimizin kitap okumalarını, okurken düşünmelerini ve sorgulamalarını sağlamak, çeşitli etkinliklerle okumayı daha eğlenceli hale getirmek, teknolojiyi fazla kullanan okumaktan giderek uzaklaşan günümüz çocuklarını okumaya teşvik etmek için oluşturulmuştur. Bunu yaparken de teknolojinin yararlı kullanımı, el becerilerini etkin kullanma, sorumluluk bilinci kazandırma, yeteneklerini keşfetme ve geliştirme, anadil ve yabancı dil becerilerini geliştirme amaçlanmış olup işbirliğine yönelik bir çok etkinlikler yapılmıştır. Projemiz 13 Eylül 2018 tarihinde UDS tarafından ödüle layık görülmüş ve “Ulusal Kalite Etiketi”yle ödüllendirilmiştir.

Proje koordinatörü Sibel Özdil ve öğrencilerine ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER