Altınyıldız Fen Lisesinden TÜBİTAK Türkiye 3.’lüğü

Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencisi Hüseyin Berkay Ergin, TÜBİTAK 52. 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye 3.’lüğü kazandı.

Altınyıldız Fen Lisesinden TÜBİTAK Türkiye 3.’lüğü

Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencileri aklın ve bilimin ışığında her zaman araştırma, düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek için büyük bir özveri ile çalışıyor.

Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencisi Hüseyin Berkay Ergin’de TÜBİTAK 52. 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında “2021'e Doğru Hacı Bektaş Veli Yolu" isimli edebiyat alanı projesi ile Türkiye 3.’lüğünü kazandı.

Hüseyin Berkay Ergin, “2021'e Doğru Hacı Bektaş Veli Yolu" projesi ile toplam 2 bin 615 okulun katıldığı ve 19 bin 109 öğrencinin hazırladığı 14 bin 10 proje içerisinden Türkiye 3.’sü oldu.

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi öğrenciyi ve ailesini tebrik edip danışman öğretmenine ve BİLSEM’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Özkan Kılınç, öğrenciye başarısından dolayı hediyesini takdim ederek, başarılarının devamını diledi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER