Altınyıldız Fen ve Anadolu Liselerinde başarı ödüllendiriliyor

Altınyıldız Koleji kuruluşunun 24. yılında başarıları ödüllendirmeye devam ediyor.

Altınyıldız Fen ve Anadolu Liselerinde başarı ödüllendiriliyor

Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında öğrenim gören ve Ekim ayı deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri düzenlenen törenle verildi.

9. Sınıflarda yapılan deneme sınavında Türkiye geneli 12 bin 300 kişinin katıldığı sınavda Türkiye geneli 5, 6, 7, 8, 17, 18, 23, 24 ve 30. olmak üzere ilk 50’de 16 öğrenci yer aldı.

10. Sınıflarda yapılan deneme sınavında Türkiye geneli 14 bin 356 kişinin katıldığı sınavda Türkiye geneli 2, 3, 6, 8, 11, 12, 16, 22, 25 ve 26. olmak üzere ilk 50’de 18 öğrenci yer aldı.

Geleneksel olarak her ay yapılan deneme sınavında dereceye giren öğrenciler için tören düzenlendi. Törende Lise Müdürü Özkan Kılınç, Müdür yardımcıları Korhan Aslaner, Aykut Değerlier ve sınıf öğretmenleri öğrencilere hediyelerini verdi.

Öğrencileri daha fazla motive etmek, başarıyı takdir etmek amacıyla düzenlenen ödül törenlerinde kitap setleri armağan edildi.

Lise Müdürü Özkan Kılınç, törende yaptığı konuşmada; “Çağdaş, kaliteli eğitim standartları İle Türkiye’de adını altın harflerle yazdıran okulumuz öz güveni yüksek bireyler yetiştirmek için sizlere her imkânı sunuyor. Kullandığımız teknolojik bilgi kaynakları ile sosyal etkinliklerle Türkiye’nin en başarılı bireylerini yetiştirme yolunda ilk günkü heyecanımızla ilerliyoruz.

Okulumuzun alanında uzman ve fedakâr öğretmen kadrosu; kullandığımız güncel yayınlar okulumuzun işleyişi, hafta içi yapılan birebir etütleri, hafta sonu kursları sizlerin başarısındaki en büyük etkendir. 

Her yıl Altınyıldız Fen Lisesi öğrencileri Nevşehir’de bireysel anlamda üniversite sınavlarında ilk dereceleri almaktadır. Bunun son kanıtı 2021 yılında üniversite sınavlarında Nevşehir 1, 2 ve 3.’sü bütün puan dallarında Altınyıldız Lisesi öğrencileri olmuştur. Bundan sonraki süreçte sizlerden beklentimiz mezunlarımızın başarılarını örnek alarak bu yolda ilerlemeniz olacaktır.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER