Altınyıldız İlköğretimde Erasmus toplantısı

Erasmus proje ortaklığı kapsamında Nevşehir'e gelen Finlandiya, Macaristan ve Romanyalı öğretmen grubu Altınyıldız İlköğretim Kurumunu ziyaret etti.

Altınyıldız İlköğretimde Erasmus toplantısı

Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu'nun Erasmus proje ortaklığı kapsamında Nevşehir'e gelen Finlandiya, Macaristan ve Romanyalı öğretmen grubu Altınyıldız İlköğretim Kurumunu 6-10 Eylül tarihleri arasında ziyaret etti.

Altınyıldız Kolejinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “CODING AWAITS FUTURE isimli projemizde çağımızın dersi STEM ve KODLAMA üzerine Türkiye, Finlandiya, Macaristan, Romanya ortaklığında Stem ve Kodlama derslerine yönelik aktarımlar yapılmıştır.

Türkiyede, Nevşehir’de Altınyıldız İlköğretim Kurumunda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten misafirler okulumuzu gezerek derslerimizi ziyaret etiler. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yaklaşımlarından çok memnun kalan misafirlerimiz okulumuzun fiziki yapısını, oluşturulan sınıf ortamlarını çok beğendiklerini belirtiler. Yapılan toplantıların ardından Ürgüp, Avanos, Göreme, Uçhisar,  Ortahisar, Kaymaklı ve Nevşehir gezisi yapan öğretmen grubumuz kültürümüzü tanıdılar.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak aklı ve mantığı kullanarak doğru adımlarla işlem yürütmeyi sağlayan ve bu işlem sırasını yeni ve farklı uygulamalar geliştirerek bir üst seviyeye taşıyan, matematiksel zekâ düzeyini de geliştirmeyi sağlayan ve zekâyı ileri seviyeye yükseltebilecek bir ders olan Kodlama STEM ve Robotik derslerini öğrencilerimize 6 yıldır vermekteyiz.  Kodlama, Stem ve Robotik derslerinde Öğrencilerimizin bilişsel ve sosyal gelişimleri doğrultusunda bilişim dünyasını ve teknolojisini tanımaları, öğrenmeleri ve yeni ürün ortaya çıkarmaları sağlamaktayız. Dünyadaki robot ve yapay zekâ teknolojilerinin gelişim ve kullanım süreçlerini tanımalarını sağlayıp, yapay zekâya ilgi duymalarını ve hayal etmelerini sağlayacak etkinlikler de düzenlediğimiz derslerimizde, Bilişim teknolojisini; öğrenme, doğru ve faydacı kullanma, insanlığın yararına üretme bilinci kazandırmaktayız. Yaşam alanlarında “F şıkkını” aramalarını, bulmalarını kolaylaştıran bilişim teknolojileri ve yazılımlarının öğretildiği derslerimize ek olarak bu alanda yapılan ulusal ve uluslararası yarışmalara öğrencilerimiz teşvik ederek bir yandan öğrencilerimizin özgüvenlerini arttırırken diğer yandan ise öğrencilerimizin bu yeni nesil derslerde gelişimlerine katkı sağlamaktayız.

Projenin hazırlanmasında emeğini esirgemeyen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER