Altınyıldız Koleji'nde Meslek Tanıtım Günleri

Altınyıldız Kolejinde öğrenciler geleceğe bir adım önde başlıyor.

Altınyıldız Koleji'nde Meslek Tanıtım Günleri

Altınyıldız Koleji, öğrencilerinin geleceğe bilinçli bir şekilde hazırlanması ve gelecekte yapmak istedikleri mesleğin önemli özelliklerini öğrenmesi için Altınyıldız Koleji Konferans Salonunda Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri için 7. Meslek Tanıtım Etkinliği düzenledi.

Etkinlikte Kapadokya Üniversitesi tanıtım standı da açıldı.

Etkinliğe katılan meslek temsilcilerine günün anısına Genel Müdür Serhat İğdeci, Lise Müdürü Özkan Kılınç, Müdür yardımcıları Türkan Yavuz, Aykut Değerlier, Korhan Aslaner, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlar Onur İnce, Yelda Çelik ve Fatma Eker tarafından plaket takdim edildi.

Ülkemizin aydınlık geleceğini oluşturan gençlere yatırım yapan Altınyıldız Koleji gerçekleştirdiği etkinlikle çoğunluğu Nevşehir’de görev yapan mezun Altınyıldız Kolejlilerin de yer aldığı, çeşitli meslek mensuplarını 9. 10. 11. ve 12.sınıf öğrencileriyle bir araya getirdi.

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi mezunlarından; Avukat Özge İğdeci Esen, Doktor Faruk Köse, Mimar Asena Çetinkaya, Doktor Duygu Acer, Ulusla arası Ticaret-Finans Yöneticisi Mustafa Paslanmaz, Maden Mühendisi Yasin Özpamuk, Makine Mühendisi Mert Altıntaş 2019-2020 Altınyıldız Koleji Meslek Tanıtım Günlerinde diğer eğiticilerle birlikte görev aldılar. Başarı bayrağını devralan öğrencilerin sorularını cevaplandırdılar.

Öğrenciler, farklı meslek temsilcileri ile birebir tanışma - konuşma - bilgilenme fırsatı bularak bütün meslekler hakkında gerekli bilgilere ulaştı. Öğrenciler, bu etkinlik sayesinde ileriye daha net, gerçekçi, kendi kişilik ve yetenekleri doğrultusunda meslek seçimlerini belirleyerek, mesleğin önemli özelliklerini, incelik gerektiren hassasiyet noktalarını öğrenerek farklı bir bakış açısı kazandılar.

Bu etkinlikte;

ALTINYILDIZ FEN VE ANADOLU LİSESİ MESLEK TANITIM GÜNLERİNDE GÖREV ALAN EĞİTİMCİLER

ADI-SOYADI

BRANŞ/GÖREV

1

Av.ÖZGE İĞDECİ ESEN

AVUKAT

2

Dr.Öğrt.Üyesi CEM OKAN ÖZER

GIDA MÜHENDİSİ

3

Arş.Gör.MEHMET YASİN CANBOLAT

JEOLOJİ MÜHENDİSİ

4

Arş.Gör.SERKAN DAL

METALURJİ-MALZEME MÜHENDİSİ

5

Arş.Gör.GÜLDEN GÜNAY BULUT

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSİ

6

Dr.Öğrt.Üyesi DUYGU KARABIÇAK

PEYZAJ MİMARLIĞI

7

Arş.Gör.NURULLAH ÖZKAN

UÇAK-ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ

8

Arş.Gör.NURTEN BAYRAKTAR

İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI

9

Arş.Gör.HÜRMET KÜÇÜKKATIRCI

BESLENME VE DİYETETİK

10

MERT ALTINTAŞ

MAKİNA MÜHENDİSİ

11

ADNAN YASSI

DİŞ HEKİMİ

12

DUYGU ACER

DOKTOR

13

FIRAT AYDIN

ECZACI

14

İLAYDA ALTUN İÇEN

PSİKOLOG

15

GÖKÇENUR ÇÖLOĞLU

FİZYOTERAPİST

16

ASENA ÇETİNKAYA

MİMAR

17

MEHMET YILDIZ

MİMAR

18

MENEKŞE POLAT

VETERİNER HEKİM

19

Uzm.Dr.SELDA YAVUZ DEMİRCİ

PSİKİYATRİ

20

FERDA GÜNGÖR

DİYETİSYEN

21

MUSTAFA PASLANMAZ

ULUSLARARASI FİNAS -TİCARET

22

YASİN ÖZPAMUK

MADEN MÜHENDİSİ

23

FARUK KÖSE

DOKTOR

Görev aldılar. Tüm eğitimcilere teşekkür ederiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER