Altınyıldız Koleji’nde Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Altınyıldız Koleji’nde düzenlenen programla Cumhuriyet Bayramı kutlandı.

Altınyıldız Koleji’nde Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Altınyıldız Koleji’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Cumhuriyetimizin 98.yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimizin 98. yılını idrak ettiğimiz ve kutladığımız bu gün, geleceğe bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok önem vermekteyiz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Geleceğin ışıklı çiçekleri’ olarak nitelediği, rejimin ve demokrasinin savunucusu olarak gördüğü gençlerimizi olanak ve fırsat eşitliği içerisinde yetiştirmek, nitelikli insanlar olarak topluma kazandırmak için gerekli imkânlar seferber edilmelidir.

Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür.

Bizlere tam bağımsız ve çağdaş bir devlet armağan eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan topraklarını canları pahasına savunan tüm şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Programda saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın söylenmesi, konuşmalar, şiirler ve marşlar büyük bir coşku ile söylendi. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER