Altınyıldız Koleji’nden muhteşem başarı

Altınyıldız Koleji yıllardır üniversite sınavlarında il birinciliklerini ve Türkiye derecelerini kazanarak Nevşehir’in gururu olmaya devam ediyor.

Altınyıldız Koleji’nden muhteşem başarı

Altınyıldız Koleji Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer alarak kazanılması çok zor olan fakültelere öğrencilerini yerleştirmeye devam ediyor.

Altınyıldız Koleji’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “23 Yıldır Üniversite Sınavlarının Şampiyon Koleji Altınyıldız; Nevşehir birinciliklerini ve Türkiye dereceleri kazanarak Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer alarak, her lisenin rüyasını süsleyen, kazanılması çok zor olan fakültelere öğrencilerini her yıl yerleştirmeye devam ediyor.

Altınyıldız Koleji yıllardır üniversite sınavlarında il birinciliklerini ve Türkiye derecelerini kazanarak Nevşehir’in gururu olmuş ve olmaya devam etmektedir. Şöyle bir baktığımızda;

2020 YKS yerleştirme sonuçlarına göre 115 Altınyıldızlı öğrenci üniversiteli olarak; 12 Tıp Fakültesi, 3 Diş Hekimliği Fakültesi, 1 Eczalık Fakültesi, 24 Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, 11 Eğitim Fakültesi, 8 Sağlık Bilimleri, 4 Beslenme ve Diyetetik, 4 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, 1 Mütercim- Tercümanlık, 1 Pilotaj, 4 Psikoloji, 42 İşletme - İktisat Fakültesini kazanma başarısı göstermişlerdir.

2019 Üniversite yerleştirme sonuçlarında ise; 132 Altınyıldız Kolejli öğrenci üniversiteli oldu.

2019 Üniversite sınavlarında Nevşehir birinciliklerini alan öğrencilerimiz, 2019 Üniversite Sınavı Türkiye 78.si olarak; 13 Tıp Fakültesi, 6 Diş Hekimliği Fakültesi, 8 Hukuk Fakültesi, 2 Eczacılık Fakültesi, 46 Mühendislik –Mimarlık Fakültesi, 15 Eğitim Bilimleri Fakültesi, 2 Mütercim Tercümanlık, 26 Fizik Tedavi Rehabilitasyon- Diyetisyenlik Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, 26 İşletme–İktisat Fakültesi olmak üzere öğrencilerimiz Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleştiler.

Nevşehir'in en büyük, en donanımlı ve en başarılı liselerini bünyesinde bulunduran Altınyıldız Eğitim Kurumları, 2018 yılında üniversite kazanan 144 öğrencisiyle Nevşehir 1.liklerinin yanı sıra Türkiye 87.liği ile başarılarını taçlandırmıştır.

18 Tıp Fakültesi, 60 Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi, 9 Hukuk Fakültesi, 2 Diş Hekimliği Fakültesi, 10 Eğitim Bilimleri Fakültesi, 32 Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, 13 İşletme-İktisat Fakültesi kazanan Altınyıldız Liseliler büyük gurur yaşamış ve bizlere yaşatmıştır.

2017 Üniversite Yerleştirme sonuçlarında ise; 135 Altınyıldızlı öğrenci üniversiteli oldu.

Nevşehir birinciliklerini alan öğrencilerimiz, 2017 Üniversite Sınavı Türkiye 284. si olarak başarı kazanmıştır.

10 Tıp Fakültesi, 6 Hukuk Fakültesi,  53 Mühendislik –Mimarlık Fakültesi, 10 Diş Hekimliği Fakültesi, 2 Eczacılık Fakültesi, 3 Fizik Tedavi Rehabilitasyon- Diyetisyenlik Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 51 Eğitim Bilimleri - İşletme–İktisat Fakültesi olmak üzere öğrencilerimiz Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleşmiştir.

Altınyıldız Liseliler Galatasaray, Boğaziçi, Koç, ODTÜ, İTÜ, Ankara, İstanbul, Hacettepe Üniversiteleri gibi seçkin üniversitelerin fakültelerinde yüksek öğrenime devam ederken, Türkiye'nin geleceğine yön veren geleceğimizin aydınlık yüzü gençlerimizi, kıymetli velilerimizi, başarılı idareci ve öğretmen kadromuzu kutluyoruz.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER