Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Altınyıldız Kreş ve Anaokulu öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı. 98 yaşına giren Cumhuriyet’in kutlama töreni öğrencilerin coşkusuyla taçlandı.

Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Kırmızı – beyaz kıyafetleri ve Türk Bayrakları ile sahneye çıkan öğrenciler Cumhuriyet Bayramı sevinci, heyecanı ve coşkusunu Altınyıldız Koleji’ne yaşattı. Altın yüreklerindeki bayrak sevgisi okulda dalgalandı. Milli duygu ve ulusal bilincin en üst seviyede yaşandığı törende Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve güvenlik güçleri saygı ve rahmetle anıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Türk Yıldızları Sınıfı öğrencilerinin şarkıları, şiirleri ve dans gösterileri coşkuyla alkışlandı. Renkli ve güzel görüntülerin ortaya çıktığı gösteriler, öğrenciler için unutulmaz bir anı oldu.

Altınyıldız Kreş ve Anaokulundan yapılan açıklamada; “Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu olsun.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER