Altınyıldız´dan 'Bir Düşün Sen´ Projesi

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ‘Bir Düşün Sen´ tasarım yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Altınyıldız´dan 'Bir Düşün Sen´ Projesi

 

Yapılan açıklama şu şekilde: Altınyıldız İlköğretim Kurumu Ülkemizde bilim, sanayi ve teknoloji alanlarındaki gelişmeler doğrultusunda millî ürünlerin üretiminin arttığı gerçeğinden yola çıkarak öğrencilerden yaşadığı bölgedeki ulaşım sorunlarına çözüm getiren, var olan veya olmayan alternatif ulaşım araçları ve sistemleri ile toplu taşımaya yeni bakış açısı geliştiren millî ulaşım teknolojilerine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ‘Bir Düşün Sen´ tasarım yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden Elif Kılıç danışman öğretmeni Burak Kaya rehberliğinde hazırladığı ‘PATİBÜS´ isimli toplu taşıma aracı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ‘Bir Düşün Sen´ tasarım yarışmasına katılmaya hak kazanan 100 eser arasına girmeyi başarmıştır. Sergilenmeye hak kazanan eser 14-15 Mayıs tarihleri arasında Ankara sergilenecek ve öğrenci ve öğretmenimize ödülleri takdim edilecektir.

Öğrencimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93