Altınyıldızlı gelecek dönem 1.sınıfları tanışma toplantısında

Nevşehir’de eğitimin lideri Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2021-2022 öğretim yılı 1.sınıf öğrencileri sınıf ve branş öğretmenleri ile tanışıp arkadaşları ile okulu gezdi.

Altınyıldızlı gelecek dönem 1.sınıfları tanışma toplantısında

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2021-2022 öğretim yılı 1.sınıf öğrencileri 2021-2022 öğretim yılında 1.sınıflarımızı okutacak olan öğretmenler; Ayşe Zağlanmış, Çetin Buzluk, Saniye İnan, Yeşim Işıktaş ve Tuncay Baktı ile birlikte İngilizce Öğretmeni Zehra Mangör, Rehberlik Öğretmeni Tuğba Özhan, 1.Sınıflar Koordinatörü Hülya Korkmaz, Görsel Sanatlar Öğretmeni Ömür Eratik, Müzik Öğretmeni Ömer Küçük, Beden Eğitimi Öğretmeni Sevde Yelizcan Beşer, Satranç Öğretmeni Nilgün Nuray, Akıl Oyunları Öğretmeni İsmail Işık, Stem ve Kodlama Öğretmeni Canan Yüncü, Halk Oyunları Öğretmeni Kübra Ekici ve Drama Öğretmeni Gülbahar Yarılı ile tanıştı.

Öğrenciler ilk defa arkadaşları ve öğretmenleri ile bir araya gelmenin heyecanı ve kaynaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Altınyıldız ilköğretim Kurumunun 2021-2022 öğretim yılı için Ocak ayında başlattığı kayıtlar Mart ayı içerisinde kontenjanların dolmasıyla tamamlandı.

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 1. sınıflarında okutulan temel dersler (Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi) yanında yoğun İngilizce ve Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Müzik, Drama, Astronomi, Satranç, Halk Oyunları, Stem, Kodlama ve Robotik, Akıl Oyunları dersleri okulun branş öğretmenleri tarafından veriliyor ve öğrencilerin yetenekleri, ilgi alanları erken yaşta keşfediliyor.  1.sınıf öğrencilerine diyetisyen kontrolünde hazırlanan sabah kahvaltısı ve öğle yemeği olmak üzere iki öğün yemek veriliyor.

banner116
İyi bir temel isteyen, başarının geleneksel hale geldiği Altınyıldız İlköğretim Kurumu ailesine katılan öğrencilere ve velilere hoş geldiniz diyen kurum yetkilileri 2021-2022 öğretim yılında öğretmenlerin aklın ve bilimin ışığında yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisi ile çarpan nesiller yetiştirmelerini temenni edip sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir yıl temenni etti.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER