Altınyıldızlı öğrencilerin olimpiyat başarısı

    Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri  aynı anda 403 sınav merkezinde, 81 ayrı şehirde, 2540 okulda, 120000 fazla öğrencinin katılımıyla yapılan  Uluslararası  Kanguru Matematik Olimpiyatlarına katılmışlar ve Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmışlar yapılan sınavda öğrencilerimiz TÜRKİYE derecelerini toplamışlardır.

Altınyıldızlı öğrencilerin olimpiyat başarısı

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri  

BERKAY NURAY             TÜRKİYE 6.SI

ÇINAR DORUK KARACA     TÜRKİYE 37.Sİ

FUAT ALTIOK             TÜRKİYE 58.Sİ

BAHADIR KAĞAN    KART     TÜRKİYE 69.SU

BERAT ARIK             TÜRKİYE124.SÜ

ÇAĞAN İÇÖZ             TÜRKİYE 132.Sİ

DOĞA DEĞERLİER         TÜRKİYE 133.SÜ

YAĞMUR SAYIN             TÜRKİYE 139.SU

ÖMER ÇETİN             TÜRKİYE 179.SU

ELİF    KILINÇ             TÜRKİYE 195.Sİ

NEHİR ÜNAL             TÜRKİYE 196.SI

İPEK    ERKUL             TÜRKİYE 256.SI

İPEK    BARIŞ             TÜRKİYE 323.SÜ

BEYZA ÇINAR             TÜRKİYE 332.Sİ

ÇAĞHAN BERA ORKAN         TÜRKİYE 359.SU

NEVAL TARIMCI             TÜRKİYE 478.Sİ olmuşlardır.

   

KANGURU MATEMATİK YARIŞMASI

    Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak 80 ülkede uygulanıyor. “Kanguru Matematik Sınavı” da her yıl 6 milyon civarı katılan öğrenci sayısıyla  önemli bir matematik yarışmasıdır. Her yaştan (7-18) öğrencinin 6 farklı kategoride katılabileceği Kanguru sınavı kategorilere göre 24- 30 arası sorudan oluşmakta ve sınav 75- 90 dakika sürmektedir. Kanguru sınavında sorular öğrencilerin ilgisini çekecek, günlük hayatla bağlantılı ve hatta eğlencelidir. Böylelikle öğrencilerin kafasında yer etmiş olan “matematiğin zor ve sıkıcı” olduğu yönündeki fikirlerini değiştirmeyi, matematiği öğrenciler arasında daha popüler hale getirmeyi hedeflemektedir.

    Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak düşünme becerilerini geliştirmeyi, çevrelerini daha iyi algılayabilmelerini ve sorunlar karşısında daha nitelikli çözümler üretme yeteneklerini arttırmayı hedefleyen zeka oyunlarının katkılarıyla , düşünen ve üreten öğrencilerimizle “Bilgi Toplumu” olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.  Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi, velilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER