Altınyıldızlılar ödüllü sınavda Nevşehir birinciliğini ve ikinciliklerini kazandı

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ödüllü deneme sınavında 11. sınıflarda il 1.’liği ve il 2.’liği, 12. sınıflarda ise il 2.’liği derecelerini elde etti.

Altınyıldızlılar ödüllü sınavda Nevşehir birinciliğini ve ikinciliklerini kazandı

Nevşehir Belediyesi tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan 11 ve 12. sınıf öğrencileri için düzenlenen ödüllü deneme sınavı sonuçlarında Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri büyük başarı kazanarak, sınavın düzenlendiği 11. sınıflarda il 1.’liği ve il 2.’liği, 12. sınıflarda il 2.’liği derecelerini elde etti.

11 ve 12. sınıflarda ilk 3 dereceye en fazla öğrenci Özel Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesinden girdi.

11. Sınıflarda Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencisi Furkan Eren birinci, Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencisi Eray Akdemir üçüncü oldu.

12. Sınıflarda Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencisi Göktürk Gök ikinci oldu.

Dereceye giren öğrencilere 3 Aralık Cuma günü saat 14.00’da Kitap Fuarı’nda ödülleri verilecek. Sınavda birinci olan öğrencilere tablet, ikinci olan öğrencilere okuma tableti ve üçüncü olan öğrencilere ise MP4 çalar, kalem seti ve ajanda hediye edilecek.

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi idareci ve yöneticileri Nevşehir Belediye Başkanlığına bu güzel hizmetinden ötürü teşekkür ederken sınavlara katılan tüm öğrencileri tebrik edip dereceye giren öğrencileri ve öğretmenleri kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER