Altınyıldızlılar Tales Fen Türkiye Finalisti

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Ulusal Tales Fen Bilimleri Olimpiyatlarında Türkiye finalisti olmaya hak kazandı.

Altınyıldızlılar Tales Fen Türkiye Finalisti

Altınyıldız Koleji’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada; Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı düzenlenemeyip bu yıla bırakılan öğrencilerin fen bilimleri derslerinde edindikleri becerilerin ulusal düzeyde sergilemelerini sağlamak, fen bilimleri bilgi ve seviyesini yaygınlaştırmak amacıyla yapılan Ulusal Tales Fen Bilimleri Olimpiyatlarında Türkiye finalisti olmaya hak kazanmışlardır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu eğitimde yenilikçilik ilkesinden ve öğrencilerin muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile fen bilimleri zekalarını ön plana çıkaran,  Doğanın dili tüm akademik branşların temelini oluşturan biliminin sevdirilmesini ve özendirilmesini, ulusal düzeyde ortak bir Fen bilimleri kültürünün oluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, yaratıcı Fen bilimleri düşünce sistemlerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla yapılan ulusal düzeyde düzenlenen Tales Fen bilimleri yarışmasında 7. sınıf öğrencimiz Mustafa Öğmen, Mezun Öğrencimiz Mehmet Güner Türkiye Finalisti olmuşlardır.

Bizleri onurlandıran bu başarılarından dolayı öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER