ATAMA TAKVİMİ İÇİN SON GÜN 13 MAYIS

ATAMA TAKVİMİ İÇİN SON GÜN 13 MAYIS
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, ?Milli Eğitim Müdürlüğü Milli Eğitim Personelinin Görev Grubu İçerisinde Sınavsız atama işlemleri için bir duyuru yayınladı.

Atama takvimi 30 Nisanda başladı ve 13 Mayıs 2014 Tarihinde sona eriyor. MEB Personelinin Görev Grubu İçerisinde Sınavsız atama işlemlerinin ardından MEB Personelinin İl içi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme işlemleri başlayacak.

İl içi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme işlemleri için ise başvurular bu ay içerisinde alınıp Haziran Ayı içerisinde de atamaları yapılacak. Peşi sıra da İller arası isteğe bağlı yer değiştirmeler başlayacak.

İller arası İsteğe bağlı yer değiştirme başvuruları da Haziran Ayı içerisinde alınıp, atamaları Temmuz Ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Görevde yükselme ve unvan değişikliği  sınavlarının ise 13 Eylül 2014 tarihinde yapılmasının planlandığı daha önce İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün internet sitesinde duyurulmuştu.

Milli Eğitim Personelinin Görev Grubu İçerisinde Sınavsız atama işlemleri ile ilgili MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün duyurusunda;

?MEB Personelinin görev grubu içerisinde sınavsız geçişlerinin ilgili valiliklerce yapılmasına ilişkin 13/03/2014 tarih ve 1086583 sayılı yazımıza ilişkin çeşitli internet sitelerinde ve haber organlarında getirilen yanlış yorumların personelimizde farklı beklentilere yol açmaması açısından aşağıdaki açıklamanın yapılması hasıl olmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan  Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde yer alan büro hizmetleri grubunun 3 üncü bendinde yer alan unvanların

(Bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, veznedar, ayniyat memuru, ambar memuru, mutemet, memur, santral memuru, koruma ve güvenlik görevlisi, daktilograf, usta öğretici, şoför) kendi içerisinde, yine aynı maddenin içerisinde yer alan destek hizmetleri grubunda yer alan unvanların ise

(hizmetli, aşçı, teknisyen yardımcısı, bekçi, kaloriferci) kendi içerisinde  sınavsız geçişleri mümkün olup, üst bentlere yapılacak geçişler görevde yükselme sınavına tabidir.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği  sınavlarının ise 13 Eylül 2014 tarihinde yapılmasının planlandığı daha önce internet sitemizde duyurulmuştu. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.? denilmektedir.

Duyurudan da anlaşılacağı gibi sınavsız atamalar aynı grup içerisinde ya da bir alt gruba yapılabilecek. Üst gruplara ancak sınavla atama yapılabilmekte? açıklamasında bulundu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93