İdeal Çözüm Anadolu Lisesinde koronavirüs tedbiri

İdeal Çözüm Anadolu Lisesinde koronavirüse karşı tedbir olarak hijyen çalışmaları yapıldı.

İdeal Çözüm Anadolu Lisesinde koronavirüs tedbiri

Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Kasım 2019'da Çin'de ortaya çıkan ve kısa zamanda hemen hemen tüm ülkelere yayılan koronavirüs salgını ne yazık ki Türkiye'de de peydah oldu.

Sağlık Bakanlığımızın yerinde ve başarılı tedbirleri sayesinde uzun zaman direnen ülkemiz, şimdilik 18 pozitif vaka ile süreci iyi yönetiyor.

Okulların 30 Mart'a kadar tatil edilmesi de çok yerinde ve doğru zamanda alınmış bir karar oldu.

Ama çok daha radikal kararlar alıp tüm toplu faaliyeti içeriklerini ayırmadan engellemek gerek. Zirâ hastalık yayılırsa hiçbir mücadelemiz işe yaramamış olacak.

Bu bağlamda biz de İdeal Çözüm Anadolu Lisesi olarak üzerimize düşeni yapıp okulumuzun tüm birimlerini ulaşılabilen en son teknolojik yöntemlerle ilaçladık. Ortak alanlarında kullanılması için dezenfektan temini sağladık. Süreç boyunca ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.

Tüm halkımızı da bu konuda bilinçli davranmaya davet ediyoruz.

Özellikle son 15 günde yurt dışından gelen istisnasız herkese karşı ortak bir tavır geliştirmeliyiz. Onlara 14 günlük karantinanın ne kadar elzem olduğunu anlatmalıyız. Hatta duygusal düşünmeden bahsi geçen kişilerin evden çıkmaması için mücadele etmeliyiz. Sağlığımız ve ülkemizin geleceği için buna mecburuz. Allah yardımcımız olsun inşallah.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100