İşbirliği protokolü imzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından okullara bir yol haritası olacak mahiyette “Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Vizyon Belgesi” hazırlandı.

İşbirliği protokolü imzalandı

 

Okulların, il ve ilçe müdürlüklerinin, eğitimcilerin katkılarına açık olarak hazırlanan bu vizyon belgesi ile okullardaki eğitimin niteliğine süreklilik kazandırılmasına yönelik hedefler belirlendi.

Bu kapsamda Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nevşehir Müftülüğü arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı. Eğitimde işbirliği protokolü İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk tarafından imzalandı.

İmzalanan protokol ile Recep Tayyip Erdoğan Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Lisesi ve Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayan Diriliş Anadolu İmam Hatip Lisesinde uygulanacak olan projenin amaçları doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütmek için taraflar arasında koordinasyonun sağlanması amaçlandı.

Protokolde ayrıca tarafların yapılan işbirliği için üstlendiği sorumluluklar belirtildi.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, yaptığı açıklamada, imzalanan protokolün Recep Tayyip Erdoğan Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Lisesi ve Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayan Diriliş Anadolu İmam Hatip Lisesi için hayırlı bir iş birliği protokolü olduğunu ve Nevşehir eğitimine katkı sağlayacağını belirtti.

İmzalanan protokolün ardından İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk´e eğitime sağladığı destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER