Kütüphaneler modern bir görünüm kazandı

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında Nevşehir'de yer alan meslek liselerinin kütüphaneleri zenginleştirilerek modern bir görünüme kavuşturuldu.

Kütüphaneler modern bir görünüm kazandı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından meslek liselerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesinde Nevşehir'de Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ürgüp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üç okul yer alıyor.

Bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmak diğer taraftan okullar arası başarı farklarını azaltmak için "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesiyle belirlenen okulların altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek sağlanıyor.

Proje kapsamında Nevşehir'de yer alan meslek liselerinin eğitim ortamlarının iyileştirilmesi ve öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunulması amacıyla kütüphaneleri zenginleştirilerek modern bir görünüme kavuşturuldu.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER