Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ programı 2020 mesleki eğitim alanında akredite edildi

Erasmus+ Programı, Mesleki Eğitim Alanında Erasmus Akreditasyonu kapsamında 2020 yılı teklif çağrısı döneminde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan başvuruların değerlendirme süreci tamamlandı. 

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ programı 2020 mesleki eğitim alanında akredite edildi

Sunulan 264 başvurudan uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınarak bağımsız dış uzmanlar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Alanında Erasmus Akreditasyonuna hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, ülke genelinde mesleki eğitim alanında akreditasyon belgesi alan kurumlardan olduğumuzu belirterek şunları ifade etti; "Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önem verdiğimiz mesleki eğitim alanında 2023 hedeflerine ulaşmak için kararlılıkla çalışıyoruz. 2021-2027 yıllarını kapsayan akreditasyon programıyla pek çok alanda öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize yönelik uluslararası etkinlik gerçekleştirilecektir. Bu program öğrencilerimize yeni ufuklar açacak ve onların hayatında önemli bir yere sahip olacaktır. Mesleki eğitim alanında dünyanın farklı ülkelerinde yer alan uzman firmalarla iş birliği, ilimizde yer alan sanayi ve diğer kamu kuruluşlarıyla ortak yürütülecek çalışmalar, eğitim programlarıyla yurt dışı ziyaretleri, dil eğitimi ve yurt dışında staj imkanı programın sunduğu imkanlardır. Tüm bu imkanlar öğrenci ve öğretmenlerimizin gelişimini destekleyecek ve uluslararası yenilikleri takip etmelerini sağlayacaktır. Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Akreditasyonumuzun sağlanmasında emeği geçen ARGE ekibimize teşekkür ediyor, programın İlimiz eğitimine hayırlı olmasını diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 14:17
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER