Nevşehir OSB’de Mesleki Eğitim Merkezi irtibat bürosu açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince Nevşehir Organize Sanayi Bölgesinde Mesleki Eğitim Merkezi irtibat bürosu açıldı.

Nevşehir OSB’de Mesleki Eğitim Merkezi irtibat bürosu açıldı

İşgücü piyasasındaki arz-talep dengesini oluşturmak, mesleki ve teknik eğitim mezunlarının istihdam oranlarını artırmak ve işgücünün gerçek iş ortamlarında yetişmesini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince Nevşehir Organize Sanayi Bölgesinde Mesleki Eğitim Merkezi irtibat bürosu açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Şube Müdürü Bilal Altan ve Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Dursun ile birlikte irtibat bürosunu yerinde incelemek için ziyarette bulundu. Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mehmet Samet Kafalı ile görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı, fikir alış verişinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir; “Organize Sanayi Bölgemiz mesleki eğitim konusunda istihdam odaklı, sanayinin ve üretimin ihtiyaç duyduğu nitelikte insan kaynağı yetiştirme hususunda bizlere yardımcı olmaktadır. Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mehmet Samet Kafalı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Büromuz çözüm merkezi haline gelecek sürecin etkin olarak işlemesini sağlayacaktır.” diyerek irtibat bürosunun açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER