Okul Meclisi Seçimlerinde; “e-seçim”

Kaymaklı Atatürk Ortaokulu e-seçim ile Nevşehir'de bir ilki gerçekleştirdi.

Okul Meclisi Seçimlerinde; “e-seçim”

Kaymaklı Atatürk Ortaokulundan yapılan açıklama şu şekilde: “Okul öğrenci meclisi seçimlerinin, öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden okulumuzda bu çalışmaları titizlikle yürütmeye özen gösteriyoruz.

Günümüzde her alanda teknoloji kendini hissettirirken e-okul, e-posta, e-devlet, e-randevu gibi uygulamalar varken seçimlerin de elektronik ortamda yapılabilir mi? diye düşünüp yola çıktık.

Bu sene ilk kez uyguladığımız farklı yöntemle seçimleri Fatih Projesi ile okullarımızda kurulan etkileşimli tahtayı kullanarak Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Alper Dinç'in hazırlamış olduğu yazılım ile elektronik ortama taşıyarak e-seçim uygulaması ile yaptık.

Ülkemizde her alanda tasarrufa gidilirken uygulamamız ile kağıt ve zaman tasarrufu sağlayarak teknolojinin bir kez daha kolaylığını gördük.

Kodlamasını php yazılım dili kullanarak oluşturduğumuz uygulamayı kurduğumuz server ile localhostta çalıştırdık.

Bu yazılım ile yapılan e-seçim uygulamamız aynı zamanda Fatih Projesi ile kendi yazılımını kendi üreten bir nesil yetiştirmek hedefine bir adım daha yaklaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bize hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Okul Müdürümüz İrfan Açıkgöz'e, bu uygulamamızın ve seçimlerin gerçekleşmesinde emeği geçen Bilişim Teknolojileri öğretmenimiz Alper Dinç'e ve Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Mehmet Kaya'ya ve uygulamayı başarı ile kullanan öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER