Okul servis şoförleri bilgilendirme toplantısı yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir başkanlığında taşımalı eğitim kapsamında taşıma yapan ve özel servis taşımacılığı yapan şoför ve rehber personelle bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Okul servis şoförleri bilgilendirme toplantısı yapıldı

Toplantıda ilgili Şube Müdürü Feyyaz Solak tarafından sunum yapılarak katılımcılar bilgilendirildi.

Okul çağındaki çocukların servis araçlarında huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını, ebeveynlerin çocukları için herhangi bir endişe duymaksızın okula göndermeleri ve aynı şekilde evlerine dönüşlerini sağlamak, daha güvenli okul yolu oluşturmak amacıyla yapılan toplantıda taşıtlarda aranacak şartlar, taşımacının şartları ve yükümlülükleri, taşıma işlerinde çalışanların şartları, görev ve sorumlulukları, denetim ve yaptırım, özel servis olarak çalışan araçlardan istenecek belgeler, Özel eğitim taşımasında rehber personelin görevleri ve şartname hükümleri ve sorunlar görüşüldü.

Ayrıca toplantıda Kovid-19 ile mücadele çerçevesinde servislerde Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan "Kovid-19 Kapsamında Personel Servis Araçlarıyla İlgili Alınması Gereken Önlemler" e tavizsiz uyulması,  araçlarda görev yapan personelin aşılarının yapılması, servislerin havalandırma, temizlik ve dezenfeksiyonu yapılması konularında uyarılarda bulunuldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir; “Geleceğimizi imar ve inşa edecek yavrularımızın ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri için sağlıklı ve güvenli yaşam şartları içinde eğitimlerini tamamlamaları için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bu sebeple alınan kararlara ve tedbirlere hassasiyetle uymalı, uygulama konusunda birbirimize yardımcı olmalıyız.” diyerek sunumu yapan Şube Müdürü Feyyaz Solak’a ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER